Porządkujemy finanse na wiosnę
11 czerwca 2015
Lokaty terminowe - okres inwestycji
Lokaty terminowe – okres inwestycji
15 czerwca 2015
Szkoły, które biorą udział w programie Szkolnych Kas Oszczędności uczą swoich wychowanków wiedzy z dziedziny ekonomii oraz idei przedsiębiorczości. Dzięki tym zabiegom możliwe jest rozwijanie bardzo istotnych w dorosłym życiu umiejętności, takich jak: współpraca z innymi, odpowiedzialność oraz systematyczność. SKO szerzą wśród najmłodszych potrzebę różnych form bycia aktywnym uczniem. Organizuje się akcje ekologiczne, charytatywne, szereg zajęć twórczych. W wszystkie te przedsięwzięcia dzieci angażują się niezwykle intensywnie, podobnie zresztą jak i nauczyciele, którym bardzo zależy na tym, by dzieci jak najszybciej nauczyły się szacunku do pieniędzy oraz samodzielności. Program SKO ma wiele założeń. Na pierwszy plan wysuwa się kształtowanie postawy proekologicznej wśród dzieci. Organizuje się zbiórki makulatury, plastikowych nakrętek, gromadzi się zużyte baterie, Poprzez takie przedsięwzięcia dzieci zdobywają szersze wiadomości na temat otaczającego nad środowiska. Zdobywają także świadomość tego, że w ten sposób mogą przyoszczędzić trochę przysłowiowego grosza, który nawet dla najmłodszych ma ogromne znaczenie. Uczniowie mogą zyskiwać pieniądze nie tylko poprzez gromadzenie materiałów przeznaczonych na surowce wtórne.
 

Działalność Szkolnych Kas Oszczędnościowych

W sieci sprawdzić można, kto jest najlepszy w dziedzinie działalności na polu SKO. Warto w tym celu zaglądać na szkolne blogi, na tych stronach często umieszczane są platformy udostępniane przez banki specjalnie dla szkół. Każda ze szkół może prowadzić blog autorsko, gdzie opisuje się najważniejsze wydarzenia z życia szkoły, a także przedstawia się rankingi największych osiągnięć z dziedziny oszczędzania. Nagrody dla najbardziej aktywnych członków SKO to oczywiście pewnik. PKO Bank Polski bardzo wspiera aktywność wszystkich sympatyków SKO. Szkołom często proponuje się organizowanie interesujących konkursów. W najważniejszym z nich co roku nagrody zdobywają liczne szkoły podstawowe. Tak dynamiczne sukcesy nie byłyby możliwe bez zaangażowania grona nauczycielskiego, a także rodziców uczniów. Najbardziej aktywni nauczyciele na polu SKO nagradzani są w konkursie z okazji Międzynarodowego Dnia Nauczyciela. Ten konkurs pozwala także wspierać realizowane w szkołach działania edukacyjne, edukacja ekonomiczna wśród najmłodszych dzięki temu przeprowadzana jest bardziej profesjonalnie i fachowo.

Szkoły odznaczające się dużą aktywnością na blogach platformowych mają prawo wziąć udział w konkursie na „blog miesiąca”. Można w nim wygrać laptopa oraz różnorodne gadżety przydatne w prowadzeniu lokalnego oddziału SKO. Konkursy indywidualne dla uczniów także mają tu swoje miejsce. Najpopularniejszym jest konkurs na „pytanie na szkolnych blogach”.

Niezależni Eksperci Finansowi Zielona Góra
telefon: +48 533 88 78 78