Uważaj Zielona Góro, czyli jak wykryć piramidę finansową

Porównanie kredytów w Zielonej Górze
Porównanie kredytów w Zielonej Górze
24 września 2016
Kredyty firmowe Zielona Góra - bezpłatne porównanie
Wyjaśniamy: Kto może wnioskować o kredyt dla firm?
14 czerwca 2019
Niejeden z nas zastanawia się gdzie dobrze zainwestować swoje ciężko zarobione pieniądze. Na pewno chcesz je zainwestować tak, aby było wysokie oprocentowanie, ale również 100% bezpieczeństwo, że nic nie stracisz. Możliwości jest wiele, z bezpieczniejszych wspomnijmy tylko obligacje korporacyjne, ale trzeba zachować zdrowy rozsądek i być czujnym względem piramid finansowych. Oto przykładowa reklama takiego oszustwa: Chcesz zarobić 110% w miesiąc pracując tylko kilka godzin w tygodniu? Chcesz wiedzieć jak zrobić to komfortowo, tak by miejsce zamieszkania Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski lub Warszawa nie stanowiło ograniczenia? Też miałem ostatnio taki dylemat. Jednakże szperając w sieci trafiłem na nowy projekt internetowy Traffic Monsoon, dziś podzielę się z Wami moja recepta na sukces.

Czym według właścicieli było Traffic Monsoon a czym się okazało?

Traffic Monsoon jest to innowacyjna platforma internetowa oferująca oglądanie reklam, za które możemy otrzymać wynagrodzenie. O tym zapewniali organizatorzy przekrętu, w praktyce wypłaty następowały tylko w początkowym okresie. Chodziło o pozyskanie pewnej grupy klientów do dalszego rozwoju – werbowania członków do tej piramidy finansowej. Możliwe nawet, że cytowany na stronie projektu pan Jan niekoniecznie był postacią fikcyjną, dlatego należy uważać na marketing szeptany, taki jak ten poniżej. Korzystam z Trafic Monsoon i oglądając reklamy mogę zareklamować też swojego bloga za darmo – Jan, Zielona Góra
 

Gdzie najlepiej porównać oferty inwestycyjne w Zielonej Górze?

Zielona góra gotówki i przykra niespodzianka

Oszuści, tak jak ci w Traffic Monsoon, obiecują zwykle łatwy i szybki zarobek, bez wielkiego wysiłku. Przykładowe, bardzo częste obietnice, którymi promowała się wspomniana piramida finansowa, zamieszczamy poniżej. 1. Klikanie w reklamy – jak wskazuje sama nazwa to jeden z najprostszych i najczęściej wybieranych sposobów zarabiania. Polega on w uproszczeniu na przeglądaniu przez zadany czas reklam pojawiających się w naszym panelu użytkownika. 2. Polecanie platformy – każdy użytkownik, który zarejestruje się za pośrednictwem Twojego linku polecającego będzie zarabiał dwukrotnie: na siebie i na ciebie. Od każdej zarobionej przez niego kwoty otrzymujesz niewielką prowizję. 3. Inwestowanie – ostatnią metodą jest zainwestowanie swoich środków w projekt Traffic Monsoon. Inwestujesz je za pomocą Ad Packów, które należy wykupić, a w ciągu 55 dni otrzymujesz 110% zwrotu z inwestycji. Jak już zapewne sami zauważyliście, wszystkie trzy metody są banalnie proste i obiecują bardzo wysoki zysk. Czy zadaliście sobie jednak pytanie w jaki sposób firma miałaby pozyskiwać środki na te wypłaty? Odpowiedź jest oczywista, firma nie prowadziła działalności biznesowej w naszym rozumieniu tego słowa. Nie było zewnętrznych reklamodawców, środki na wypłaty, głównie dla właścicieli i 1-2 najwyższych szczebli piramidy biznesowej dostarczały rzesze użytkowników, nieroztropnych inwestorów opłacających wzmiankowane adpacki.

Mądry po szkodzie

Koniec biznesu był łatwy do przewidzenia: piramida upadła, tak jak dzieje się zawsze w tym modelu. Przypływ nowych ofiar nie rekompensował już wypłat dla ich werbowników – polecających członków. Czy w takiej sytuacji powinna dziwić nas wypowiedź na jednym z forów z frazą Zielona Góra w nazwie? Oto historia pani Anny: Witajcie forumowicze, mam do Was prośbę o pomoc. Znajomy namówił mnie na zainwestowanie w Traffic Monsoon. Wpłaciłam bez wiedzy męża kilka tysięcy złotych, nie moge ich teraz odzyskać. Co mam zrobić? – Anna lubuskie. Niestety, Pani Anna już swoich pieniezy raczej nie zobaczy. Znajomy, celowo lub nieświadomie, doprowadził do ich całkowitej utraty. Dlatego zamiast ufać “poradom specjalistów z internetu” lub “dobrych znajomych” lepiej skonsultować się z prawdziwym doradcą finansowym przed takimi inwestycjami.

Niezależni Eksperci Finansowi Zielona Góra
telefon: +48 533 88 78 78