Szukasz kredytu hipotecznego na zakup mieszkania lub domu w Zielonej Górze? Nie wiesz który bank ma najtańszą ofertę? Skontaktuj się z nami, porównamy oferty banków za darmo!

Bezpłatnie porównamy oferty kredytów mieszkaniowych w Zielonej Górze

Zadzwoń teraz! +48 533 88 78 78

 
Decydując się na kupno mieszkania czy też na budowę własnego domu należy już na samym początku określić jaka kwota pieniędzy będzie nam potrzebna. Dzięki temu będziemy mieli gwarancję, że cała otrzymana suma będzie wystarczająca nie tylko na prace początkowe ale i na prace związane z remontem, wyposażeniem naszego domu czy mieszkania. Dlatego też jak można domyślić się suma ta jest dość wysoka, a sam kredyt spłacany jest przez wiele lat. Oczywiście podstawowy kredyt gotówkowy nie będzie spełniał wyżej podanych czynników dlatego też wówczas większość osób decyduje się na kredyt hipoteczny.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi Niezależnymi Ekspertami Finansowymi, bezpłatnie porównamy oferty kredytów mieszkaniowych w Zielonej Górze

Telefon: +48 533 88 78 78

Bezpłatne porównanie kredytów hipotecznych w Zielonej Górze na ten rok!

Jest to rozwiązanie dające możliwość uzyskania nawet bardzo wysokiej kwoty kredytu rozłożonej na wiele lat, przez co spłacanie nie obciąża zbytnio budżetu domowego. Jednakże aby móc otrzymać tego rodzaju pomoc finansową konieczne jest posiadanie odpowiednich dokumentów. Są one związane z otrzymywanym wynagrodzeniem, posiadaniem innych zobowiązań finansowych. Również w momencie ubiegana się o kredyt hipoteczny pod budowę domu czy też kupno mieszkania należy przedstawić dokumenty potwierdzające nabycie tego rodzaju nieruchomości. Wówczas bowiem na czas trwania kredytu to bank wybrany przez wnioskodawce staje się właścicielem mieszkania. Sytuacja ta trwa aż do momentu kiedy osoby nie spłacą całego swojego zobowiązania finansowego. Co ważne w momencie gdy osoby otrzymujące kredyt hipoteczny przestają regularnie spłacać raty bank jako pierwszy podmiot ma możliwość zajęcia nieruchomości. Dlatego też bardzo ważne jest dokładne określenie czy wybrana przez nas kwota nie jest zbyt duża do płacenia.

Sprawdź również rządowy program Bezpieczny kredyt 2% dla mieszkańców Zielonej Góry i okolic!

Analizujemy oferty kredytów hipotecznych w zielonogórskich bankach. Znajdziemy dla Ciebie najtańszą ofertę!

Aby przeanalizować wszystkie te czynniki warto udać się do naszych ekspertów finansowych. Warto również zapytać o rządowe dofinansowanie "Mieszkanie dla Młodych". Jeżeli mieszkamy w województwie lubuskim nasz oddział znajduje się w Zielonej Górze. To właśnie tam można umówić się na indywidualne spotkanie podczas którego dowiemy się jak ubiegać się o kredyt hipoteczny jakie są jego zalety oraz wady. Dodatkowo nasi pośrednicy w placówce w Zielonej Górze od samego początku pomogą nam w kwestii wypełniania szeregu ważnych dokumentów. Dzięki temu już wtedy będziemy mieli pewność, że sprawy formalne są prawidłowo wypełnione co jest bardzo ważne zwłaszcza w momencie ubiegania się o kredyt na budowę czy też na kupno swego mieszkania. Eksperci w naszych instytucjach odpowiedzą na wszystkie ważne pytania osób ubiegających się o kredyt. Wówczas będą mieli oni gwarancję o słuszności w podjęciu ostatecznej decyzji. W razie jakichkolwiek wątpliwości zapraszamy do kontaktu z naszymi Ekspertami Finansowymi.

Kredyt hipoteczny jest to kredyt, którego gwarancją jest hipoteka. Czym jest hipoteka? Jest to zabezpieczenie spłaty całego długu zaciągniętego na nieruchomość, powstałe poprzez sporządzenie aktu notarialnego. Kredyty hipoteczne dostępne są w ofercie prawie wszystkich banków.

Są one udzielane przede wszystkim na budowę lub zakup nieruchomości. Charakteryzują się one tym, że ich oprocentowanie jest długoterminowe. Decydując się na kredyt hipoteczny musimy liczyć się z tym, iż raty będziemy spłacać przez wiele lat.

Cel kredytu hipotecznego:
- zakup nieruchomości
- budowa nieruchomości

Kredyt hipoteczny w Zielonej Górze - porównamy oferty banków!

Kredyt hipoteczny może być udzielany w rodzimej walucie bądź obcej. Niedawno popularne były kredyty hipoteczne we frankach szwajcarskich. Opłacalne były dla osób, które wzięły kredyty hipoteczne w latach 2004 – 2007. Jednakże waluta ta bije ostatnio rekordy i osoby, które zdecydowały się na zaciągnięcie kredytu w tej walucie muszą płacić coraz większe raty. Tak więc kredyty we frankach tracą na popularności, choć eksperci przekonują, że wysoki kurs waluty to dobry moment na wzięcie kredytu, gdyż w przyszłości nasze ewentualne raty będą znacznie niższe niż aktualnie.

Kredyt hipoteczny najczęściej udzielany jest w złotówkach. Z badań Związku Banków Polskich wynika, że w pierwszym kwartale 2011 roku aż 80, 6% udzielanych kredytów było w złotówkach. Popularności cieszyły się także kredyty w euro i frankach.

Niskie oprocentowanie kredytu hipotecznego okazuje się nie być wcale korzystne. Zawsze należy dokładnie zapoznać się z umową, gdyż w niej zawarte są kruczki prawne, który powodują, że kredyt nie jest aż tak atrakcyjny, jak nam się na pierwszy rzut oka wydaje. Może okazać się, że niskie oprocentowanie oferowane przez bank nie obejmuje całego okresu kredytowego. Dlatego też zawsze należy sprawdzić stopę referencyjną i wysokość marży.

Oprocentowanie kredytu hipotecznego w złotówkach waha się w granicach od 5% do 6%. Rata zazwyczaj wynosi trochę ponad 1000 zł. Najbardziej zróżnicowane są koszty związane z uruchomieniem kredytu. W zależności od banku wynoszą od 100 zł do ponad 6000 zł.

Okres, przez który spłacamy kredyt hipoteczny w Zielonej Górze wynosi zazwyczaj kilkanaście lat, czasem nawet 20, a nawet może sięgnąć 30 lat. Dlatego „promocje” w jednorocznym oprocentowaniu kredyty nie powinny robić na nas wrażenia.

Możliwe jest „przejście” z kredytem hipotecznym z jednego banku do drugiego. Wiąże się z tym jednak refinansowanie. Zamknięcie kredytu może okazać się tak drogie, że staje się to dla nas zupełnie nieopłacalne. Bardzo często banki nie informują klientów podczas zawierania umowy o wysokich kosztach tej operacji.

Podczas podpisywania umowy zwróćmy uwagę na to, czy bank może w każdej chwili sprawdzić aktualną wartość naszej nieruchomości, bądź też nasz status majątkowy. Niektóre banki „zabezpieczają się” na tę ewentualność zapisem mówiącym o tym, że bank może rozwiązać z nami umowę, jeśli nieruchomość straciła na wartości od momentu udzielenia kredytu.

Koszty jakie ponosimy przy zakładaniu kredytu:
• Wpis do księgi wieczystej (ustanowienie hipoteki)
• Prowizja bankowa
• Usługi notarialne
• Ubezpieczenie (od zdarzeń losowych, na życie)
• Założenie księgi wieczystej

 

Kredyt na mieszkanie lub dom Zielona Góra - wybierzemy najtańszy kredyt!

Ceny na rynku mieszkań zaczynają bardzo szybko rosnąć. Więc ci, którzy chcą zakupić mieszkanie w Zielonej Górze po dobrej cenie, powinni się spieszyć. Tym bardziej że zaraz ceny mogą skoczyć dwa albo trzy razy w górę. Jak wiadomo, nie każdy posiada na tyle swoich funduszy, aby móc sobie pozwolić ot, tak na zakup mieszkania. I w tym momencie na ratunek przychodzi kredyt gotówkowy albo hipoteczny. Jednak banki mają wysokie wymagania, jeśli chodzi o tego typu sprawy. Tak więc co zrobić, by otrzymać taki kredyt. Wystarczy skorzystać z usług pośrednika finansowego, który może Ci pomóc. Tak więc, jeśli chcemy ominąć większą ilość formalności i zaoszczędzić sporą ilość czasu powinniśmy skorzystać z usług pośrednika finansowego. Jego zadaniem jest znalezienie dla nas jak najlepszej oferty kredytowej, tak byśmy byli zadowoleni, nawet jeśli nie posiadamy wkładu własnego. Dzięki narzędziom, jakie posiada, jest w stanie dobrać dla nas taki kredyt, za który będziemy mogli spełnić swoje marzenie, jakim jest własne mieszkanie.

Więcej informacji na stronie: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kredyt_hipoteczny

Niezależni Eksperci Kredytowi, oddział Zielona Góra
telefon: +48 533 88 78 78