Kredyt hipoteczny, szansą na nowe mieszkanie

Jak prowadzić domowy budżet?
Budżet domowy – kompendium wiedzy o budżecie domowym
20 marca 2021
Kredyt hipoteczny w Zielonej Górze - czym się kierować przy wyborze
Kredyt hipoteczny w Zielonej Górze – czym się kierować przy wyborze?
30 lipca 2023
W życiu każdego młodego człowieka pojawia się pragnienie zakupu własnego mieszkania. Ale co zrobić, by urzeczywistnić to marzenie? Od czego zacząć, gdy brakuje odpowiednich środków pieniężnych?

Najpierw należy zorientować się, jakimi zasobami finansowymi dysponujemy. Tylko dzięki tej wiedzy możemy rozpocząć poszukiwania odpowiedniej oferty sprzedaży wymarzonego mieszkania. Niewielkie fundusze skłaniają nas do szukania ofert na rynku wtórnym. Jednak takie mieszkania często nie spełniają naszych oczekiwań. Najczęściej wymagają gruntownego remontu. Układ pomieszczeń znacznie odbiega od naszych wymagań.Koszty eksploatacji takiego mieszkania są znacznie wyższe od kosztów w nowym budownictwie. Zostaje także kwestia wizerunkowa oraz pozbycie się problemu remontów na długie lata.

Przytoczone argumenty szybko przeniosą nas w trakcie poszukiwań ofert sprzedaży z rynku wtórnego na rynek pierwotny. Tym bardziej, że różnica zakupu nowego mieszkania waha się w granicach 50 tys. - 100 tys. Jednak przy podejmowaniu tak ważnej na lata decyzji należy wziąć wszystko pod uwagę. Nie patrzmy jedynie na obecną różnicę w zakupie mieszkania. Zwróćmy też uwagę na późniejsze koszty eksploatowania: wysokość czynszu, potrzebę przeprowadzenia remontu, itp.
 

Jak wybrać odpowiedni kredyt na nowe mieszkanie?

Po zdecydowaniu się na zakup nowego mieszkania, pora na rozeznanie się na rynku finansowym. Taki zakup ciężko sfinansować z własnych pieniędzy. Najczęściej trzeba będzie zaciągnąć kredyt hipoteczny. I tak jak w przypadku rynku nieruchomości mamy sporo ofert, tak również rynek bankowy ma nam wiele do zaoferowania. Na co głównie należy zwrócić uwagę? Przede wszystkim musimy sprawdzić w danych bankach, czy według ich kryteriów posiadamy zdolność kredytową. Te ustalenia są podstawą do dalszych negocjacji. W dalszej kolejności należy ustalić wysokość marży oprocentowania oraz wybrać opcje związane na przykład z ubezpieczeniem kredytu, mieszkania, itp.

Sprawdź również rządowy program Bezpieczny kredyt 2% dla mieszkańców Zielonej Góry i okolic!


Zaciągnięcie kredytu to szereg decyzji. Warto negocjować z bankami, które przecież konkurują między sobą i na różne sposoby zabiegają o klienta. Oczywiście możemy ominąć całą tę procedurę wyboru banku, w którym zaciągniemy kredyt hipoteczny. Swoją pomoc w tego typu zagadnieniach oferują nam doradcy finansowi. Warto skorzystać z tego typu pomocy. Pamiętajmy, za usługi doradców finansowych najczęściej płacą banki, którym zależy na pozyskaniu tą drogą klientów.

Udając się do doradcy finansowego, oszczędzamy swój cenny czas, unikamy trudności związanych z wertowaniem licznych ofert. Przede wszystkim otrzymujemy kredyt na znacznie lepszych warunkach, ponieważ doradcy finansowi mają większą siłę przebicia w prowadzeniu negocjacji z bankami.

Tak więc nie obawiajmy się kredytu hipotecznego, który jest szansą na nowe i wygodne mieszkanie. Korzystajmy przy tym z usług oferowanych przez doświadczonych doradców finansowych, którzy dobrze orientują się w ofertach kredytowych, dzięki czemu wskażą najlepszą dla nas opcję kredytu mieszkaniowego.

Niezależni Eksperci Finansowi Zielona Góra
telefon: +48 533 88 78 78