Pożyczki hipoteczne w Zielonej Górze – co wybrać?

Kredyt hipoteczny w Zielonej Górze - czym się kierować przy wyborze
Kredyt hipoteczny w Zielonej Górze – czym się kierować przy wyborze?
30 lipca 2023
Marzenie o własnym mieszkaniu lub inwestycji i jednocześnie i bardzo wysokie ceny nieruchomości stanowią sprzeczność. Sporo osób decyduje się na kredyt hipoteczny lub pożyczkę hipoteczną. Czym różnią się te dwie formy finansowania i w jaki sposób wybrać korzystną pożyczkę hipoteczną? Podpowiadamy.

Czym charakteryzuje się pożyczka hipoteczna?

Pożyczka hipoteczna to jeden ze sposobów finansowania, obok kredytu gotówkowego. Jednak pomiędzy tymi dwiema formami istnieją różnice związane z wymogami oraz wysokością oprocentowania. W przypadku pożyczki, osoba zainteresowana musi posiadać na własność nieruchomość, która będzie zabezpieczeniem finansowym. Dzięki temu oprocentowanie pożyczki jest niższe. W większości banków kwota maksymalna pożyczki to 60-80%. Zdarza się także, że bank pozwala na zabezpieczenie w formie nieruchomości, która należy do kogoś innego. Okazuje się, że pożyczka hipoteczna na dowolny cel to jedno z najlepszych rozwiązań finansowania swoich marzeń.

Sprawdź również rządowy program Bezpieczny kredyt 2% dla mieszkańców Zielonej Góry i okolic!

 

Jak wybrać korzystną pożyczkę?

Przede wszystkim należy sprawdzić oprocentowanie pożyczki i czas spłaty, a także wymogi banku. Należy zaznaczyć, że nie opłaca się brać pożyczki na mniej niż 20 tysięcy złotych, ponieważ koszty pożyczki będą za duże w stosunku do korzyści płynących z tej formy finansowania. Kwota pożyczki zależy od tego, jak zostanie wyceniona nieruchomość. Na przykład za mieszkanie warte 500 tysięcy złotych możemy otrzymać od 300 do 400 tysięcy pożyczki. Oznacza to, że przy droższej nieruchomości pożyczka opłaca się bardziej od kredytu gotówkowego, ponieważ ten drugi jest zwykle udzielany do 100- 200 tysięcy. Jednakże, w przypadku pożyczki hipotecznej bardziej opłaca się średnia kwota i krótszy okres kredytowania (kilka lat, maksymalnie kilkanaście). Zdecydowania należy gruntownie przeanalizować ofertę banku, a także skontaktować się ze specjalistą, na przykład doradcą kredytowym.

Pożyczka hipoteczna to dobre rozwiązanie dla osób, które posiadają własną nieruchomość. Zdecydowanie pożyczka taka opłaca się bardziej niż kredyt hipoteczny, głównie ze względu na niższe oprocentowanie. Jednak należy dokładnie sprawdzić oferty i zabezpieczenia banku.

Więcej informacji dotyczących pożyczek hipotecznych: https://niezaleznydoradcafinansowy.net/kredyty/pozyczka-hipoteczna/

Niezależni Eksperci Finansowi Zielona Góra
telefon: +48 533 88 78 78