Czy pozabankowe kredyty samochodowe pod zastaw są ryzykowne?

Oferta Ekspertów Finansowych
Kredyt gotówkowy – w banku czy parabanku?
23 czerwca 2019
Najlepsze konto dla nastolatka
Najlepsze konto dla nastolatka
13 lipca 2019
Porównanie kredytów w Zielonej Górze

Porównanie kredytów w Zielonej Górze

Nie każdy jest w stanie uzyskać bankowy kredyt na samochód. Chociaż banki zapewniają atrakcyjne warunki, przy tym także niskie oprocentowanie, to trzeba jednak pamiętać o tym, że nie dla każdego takie oferty są dostępne. Alternatywą jest kredyt na samochód bez BIK pod zastaw. Czy warto jednak rozważać taką opcję?

Pod zastaw – czy to się opłaca?

Co do zasady: gdy ruchomość jest przekazana pod zastaw, wtedy w przypadku jakichkolwiek problemów związanych ze spłatą może być ona odebrana przez kredytodawcę na poczet długu. Wobec tego jeżeli wspomniany samochód będzie przedmiotem zastawu, to w momencie gdy raty nie będą spłacane regularnie, można go stracić. W większości przypadków doradca finansowy uczuli nas na to ryzyko. Z drugiej jednak strony Zielona Góra posiada na swoim terenie kilka takich firm pożyczkowych dla osób mających częste problemy finansowe czy też nie mających regularnych przychodów.
 

Gdzie najlepiej porównać oferty kredytów samochodowych w Zielonej Górze?

Niewspółmierne zabezpieczenie kredytu

W przypadku większości kredytów pozabankowych ważne jest przedstawienie odpowiedniego zabezpieczenia. W bankach zwykle jest to samochód, który chce się zakupić. Natomiast trzeba pamiętać o tym, że dla parabanków sprawa wygląda nieco inaczej. W sytuacji gdy samochód ma być zabezpieczeniem kredytu, wtedy nie stanowi on na ogół całości potrzebnej w tym celu wartości. W praktyce oznacza to, że lubuskie firmy pozabankowe oczekują zabezpieczenia sięgającego 150% lub nawet 200% wartości nominalnej kredytu.

Uwaga na warunki kredytowania

Jak zawsze przed podpisaniem ważnych dokumentów warto tradycyjnie przypomnieć mieszkańcom Zielonej Góry by dokładnie zapoznali się z jej warunkami. Trzeba pamiętać o tym, że nieraz w umowie zawarte są zapisy bardzo niekorzystne dla kredytobiorcy. Nie oznacza to, iż Zielona Góra jest pod jakimiś względami szczególna, że lubuskie instytucja finansowe działają niezbyt uczciwie. Tego nie można powiedzieć, można natomiast poddać pod rozwagę kredytobiorców wspomnianą wysokość zabezpieczenia - inne punktu umowy mogą być skonstruowane równie niekorzystnie. Z tej właśnie przyczyny wskazane jest, w przypadku jakichkolwiek wątpliwości, skonsultowanie się z profesjonalnym doradcą finansowym, który zapewni profesjonalną pomoc w porównaniu oferty kredytów.

Niezależni Eksperci Finansowi Zielona Góra
telefon: +48 533 88 78 78