Porównanie kredytów w Zielonej Górze
Czy pozabankowe kredyty samochodowe pod zastaw są ryzykowne?
26 czerwca 2019
Co zrobić by dostać większy kredyt?
Co zrobić by dostać większy kredyt?
2 grudnia 2019
Nastolatkowie to grupa, do której kierowana jest coraz większa liczba reklam, zwłaszcza w Internecie i w mediach społecznościowych. Wejście nastolatka w życie dorosłe będzie chociaż trochę prostsze, jeżeli nauczy się on obsługi konta bankowego i będzie samodzielnie płacił za różne usługi. W ten sposób rodzice mogą wdrożyć dzieci w procedury bankowe. Jakie konto dla nastolatka wybrać i czym się kierować?

Zalety konta młodzieżowego

Na początek, przyjrzyjmy się zaletom konta młodzieżowego. Założenie takiego konta może nauczyć nastolatka odpowiedzialności i zaradności życiowej oraz sztuki oszczędzania. Bez względu na to, czy to rodzice wpłacają pieniądze na konto, czy nastolatek ma dorywczą pracę (na przykład na okres wakacyjny), należy nauczyć dziecko odpowiedniego gospodarowania pieniędzmi. Wybierając konto, należy wziąć jednak pod uwagę, aby było darmowe i nie miało obowiązku wpłacenia konkretnej kwoty. Oferta powinna być przejrzysta, a niewątpliwą zaletą dla młodego pokolenia jest aplikacja mobilna, możliwość płacenia blikiem czy telefonem.
 

Ranking kont

Warto przyjrzeć się aktualnym ofertom banków, które zmieniają się co miesiąc lub co kwartał. Zdecydowanie godne polecenia w momencie obecnym (czyli na przełomie 2018 i 2019 roku) jest konto w Pekao, które jest zupełnie bezpłatne, jest tu aplikacja mobilna, możliwość płacenia Apple Pay oraz Blikiem. Dodatkowo, konto założyć może rodzic z dzieckiem, które ukończyło 13 lat, a konto będzie aktywne aż do 26 roku życia. Dosyć korzystna oferta została przedstawiona przez Nest Bank, który oferuje nawet lokatę dla nastolatka i zero dodatkowych płatności. W niektórych bankach wymagane jest, aby rodzic miał konto w tym samym banku lub aby zamknąć rachunek w chwili ukończenia 18 lat przez nastolatka. Spore znaczenie ma także to, czy rachunek można założyć przez Internet. Należy dokładnie przeanalizować oferty banków, aby sprawdzić zalety i wady poszczególnych kont.

Niezależni Eksperci Finansowi Zielona Góra
telefon: +48 533 88 78 78