Wyjaśniamy: Kto może wnioskować o kredyt dla firm?

piramidy to nie inwestycje finansowe
Uważaj Zielona Góro, czyli jak wykryć piramidę finansową
10 czerwca 2019
kredyt bankowy dla firm w internecie
Kredyt dla firmy w Internecie, czy to możliwe?
20 czerwca 2019
Kredyty firmowe Zielona Góra - bezpłatne porównanie

Kredyty firmowe Zielona Góra - bezpłatne porównanie

Gdzie najlepiej porównać oferty kredytów firmowych w Zielonej Górze?

Kredytowanie zobowiązań to w wielu przedsiębiorstwach codzienność. Kredyty bierze się nie tylko na inwestycje, ale czasami także i na pokrycie bieżących wydatków. Niemniej jednak trzeba pamiętać, że również zagadnienie kto otrzyma kredyt wiąże się ze spełnieniem określonych wymagań w banku lub też w instytucji pozabankowej. W zależności od tego, gdzie chce się pożyczyć pieniądze. Przede wszystkim, podstawowym warunkiem jest bycie zarejestrowanym jako przedsiębiorca – właściciel firmy lub pełnomocnik. Miejsce zarejestrowania biznesu i składania aplikacji, czyli np. Poznań, Warszawa lub Zielona Góra nie ma znaczenia.

Kto dostanie bankowy kredyt dla firm?

Jeżeli chcielibyśmy odpowiedzieć na to pytanie, to banki staranniej wybierają sobie klientów w porównaniu z innymi instytucjami finansowymi. Szczególnie w przypadku dużych kwot są to przede wszystkim przedsiębiorstwa posiadające stabilną sytuację finansową i dobre perspektywy rozwojowe. Jednoosobowa działalność gospodarcza, polegająca na świadczeniu usług remontowych, którą prowadzi np. pan Adam, lat 37, Zielona Góra, nie jest wykluczona z grona potencjalnych klientów. Warunki jednak mogą okazać się dla zielonogórskich mikro i małych przedsiębiorców trudne do spełnienia. Bardzo często przedstawiać muszą oni dodatkowe zabezpieczenia i liczyć się z wyższymi kosztami. Dlatego też oprócz banków coraz popularniejsze stają się instytucje pozabankowe, które są w stanie pożyczyć pieniądze praktycznie każdemu i to bez rozbudowanych formalności. Samo województwo lubuskie jest siedzibą kilkunastu takich firm. Jednak przed skorzystaniem z ich oferty zalecamy dokładne zapoznanie się z umową lub konsultacje z doradcą finansowym.
 

Niezależni Eksperci Finansowi Zielona Góra
telefon: +48 533 88 78 78

Główne wymogi banków o kredyt dla firm

Nawet mała, ale stosunkowo stabilna firma może dosyć łatwo otrzymać niewielki kredyt. Jeżeli jednak chodzi o kredyty hipoteczne czy inwestycyjne, to pojawiają się już większe problemy. Najlepiej w takim przypadku sprawdzić wymogi banków online albo też udać się do profesjonalnego biura doradców kredytowych. Szczęśliwie dla lokalnych przedsiębiorców Zielona Góra posiada na swoim terenie placówki wszystkich liczących się banków. Dzięki temu z ich oferty finansowej może skorzystać całe województwo lubuskie.