Kredyt z funduszy europejskich
Kredyt z funduszy europejskich
22 kwietnia 2015
Jak działa giełda
Jak działa Giełda?
11 maja 2015
Dziś, aby mieć założone konto w banku, nie trzeba być osobą pełnoletnią. Banki są w stanie przedstawić wiele propozycji kont dla młodzieży nawet niepełnoletniej a opłaty wcale nie są wysokie, wręcz symboliczne. Konta dla młodzieży cieszą się powodzeniem. Jeśli właściciel skończy 18 lat to może dalej korzystać z wcześniej założonego konta. Konto można założyć już osobie w wieku 13 lat. Po prostu banki proponują założenie konta po uzyskaniu zgody rodziców, albo opiekunów. W niektórych bankach osoba niepełnoletnia może zostać mianowana właścicielem konta. Są to jednak nieliczne przypadki, do których należy między innymi mBank. Tam istnieje forma konta dla młodzieży o nazwie izzyKonto i mogą się o nie ubiegać wszyscy trzynastolatkowie gotowi do tego, by zacząć gromadzić swoje pierwsze, zarobione środki.
 

Jak wybrać najlepsze konto dla młodzieży?

Etap zakładania konta dla osoby niepełnoletniej prawie niczym się nie różni w porównaniu do procesu otwierania rachunku dorosłego. Podstawowym wymogiem będzie tutaj posiadanie pisemnej zgody na otwarcie konta od rodziców i ich szczegółowe dane osobowe. Zanim ktoś z młodzieży zdecyduje się założyć konto w określonym banku, dobrze byłoby, żeby została porównana oferta różnych banków, dzięki czemu uda się wybrać propozycję najbardziej korzystną i praktyczną. Porównanie obejmuje szczegółowe typy informacji: opłaty za prowadzone konto, koszty wydania karty, wartość prowizji za przelewy, korzystanie z darmowych bankomatów, itp. Rankingi Kont Bankowych dla Młodzieży są często aktualizowane i warto im zaufać w kwestii poszukiwań najlepszego rozwiązania. Jeśli i Ty ukończyłeś właśnie 13 lat i chcesz mieć już swoje pierwsze własne konto w banku lub jeżeli jesteś rodzicem operatywnego nastolatka, któremu nieco spieszy się do dorosłości – przyjrzyjcie się razem najciekawszym ofertom!
Najciekawsze oferty kont bankowych dla nastolatków prezentują mBank oraz ING I Inteligo. Okazuje się, że już ponad 220 tysięcy uczniów może się pochwalić kontem w mBanku. Otwarcie i prowadzenie są bezpłatne. Jeśli dostaje się przelewy od rodziców – są one księgowane na koncie natychmiastowo. W banku ING koszta prowadzenia i robienia przelewów przez Internet także są zerowe. Za kartę nie płaci się, jeżeli wartość miesięcznych transakcji za pomocą karty liczy 200 złotych. Wszystkie bankomaty w Polsce są darmowe. W banku Inteligo wypłaty i wpłaty w siedzibach PKO są traktowane bez prowizji. System Visa Electron daje możliwość uiszczania opłat w Internecie. Prowadzenie konta i przelewy także nie pociągają ze sobą dodatkowych kosztów.

Niezależni Eksperci Finansowi Zielona Góra
telefon: +48 533 88 78 78