Czym jest windykacja miękka
Czym jest windykacja miękka?
20 kwietnia 2015
Kredyt z funduszy europejskich
Kredyt z funduszy europejskich
22 kwietnia 2015
Okazuje się, że co 10-ty Polak nie wyjechał na wakacje tylko z powodu braku pieniędzy. Czy naprawdę zarabiamy aż tak mało, aby pozwolić sobie na dalekie podróże przynajmniej raz do roku? Banki oraz firmy kredytowe w czasie poprzedzającym wakacje reklamują swoje usługi na każdym kroku. Jak świadomie zaplanować wakacje, by na tym nie stracić? Dobrze jest zaplanować wyjazd z wyprzedzeniem, pozwoli to na realny ogląd naszej sytuacji finansowej. Komfortowe wydaje się odkładanie kilkuset złotych co miesiąc, tylko że nie wszyscy mogą sobie na to pozwolić. Euro wciąż drożeje i może się tak zdarzyć, że dotychczas zebrane środki nie pozwolą nam w pełni cieszyć się upragnionymi wakacjami. W tej sytuacji pomocny może okazać się kredyt. Jeśli po analizie naszej sytuacji finansowej przed planowaną podróżą widzimy, że będzie problem z opłaceniem wycieczki – można postarać się o kredyt gotówkowy "w dowolnym celu". Trzeba przed złożeniem wniosku przekalkulować, czy po zakończonych wakacjach będziemy w stanie spłacać tę należność regularnie i czy nasz dalszy budżet wytrzyma to obciążenie. Lepiej nie decydować się na kredyt, który potem trzeba będzie spłacać dłużej, niż rok. Zachęceni poprzednimi wakacjami będziemy prawdopodobnie chcieli za rok także wybrać się na kolejne.
 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kredytu na wakacje?

Jeśli decydujemy się na pożyczkę wakacyjną, po pierwsze dobrze będzie sprawdzić jej koszty, aby nie być później zaskoczonym. Warto poprosić doradców w banku, aby przygotowali od razu kilka ofert, z których my wybierzemy tę najatrakcyjniejszą pod względem cenowym. Obowiązkowo trzeba tez sprawdzić wartość prowizji, jaką bank pobierze za przyznanie pożyczki, a także stopę oprocentowania. Przyda się także założenie dodatkowego marginesu wydatków.

Polecamy korzystanie z usług sprawdzonych firm udzielających pożyczki. Radzimy strzec się "chwilówek", które w praktyce wypadają znacznie gorzej. Nie zaszkodzi także w banku zapytać się, czy pobraną pożyczkę można spłacić wcześniej. Bezpieczeństwo gwarantuje także możliwość ubezpieczenia karty kredytowej. W banku warto zasięgnąć informacji, czy w kraju, gdzie jedziesz będziesz mógł swobodnie uiszczać opłaty za pomocą własnej karty i czy prowizja pobierana jest w różnych walutach. Wypłaty w bankomatach także mają swoje opłaty, nie można o tym zapominać. Przydatne będzie zanotowanie numerów telefonów, jeśli zdarzy się nieprzyjemna sytuacja i będziesz miał konieczność zablokowania zgubionych kart płatniczych. Dobrze ukryj te dane i nie przechowuj ich na wierzchu. Pinu oraz hasła do konta nigdy nie przechowujemy razem z kartą.

Niezależni Eksperci Finansowi Zielona Góra
telefon: +48 533 88 78 78