Wykonywany zawód a szansa na kredyt
Wykonywany zawód, a szansa na kredyt
20 kwietnia 2015
Czym jest windykacja twarda
Czym jest windykacja twarda?
20 kwietnia 2015
Młodzi ludzie, tuż po pozytywnie zdanych egzaminach na prawo jazdy decydują się zakupić swoje pierwsze samochody na kredyt. Większość z nich nie zarabia jeszcze na tyle dobrze, by można było kupić sobie zupełnie nowe auto za gotówkę. O korzystny kredyt samochodowy mogą starać się wszyscy potrzebujący środków finansowych do zakupu nowego pojazdu. O kredyt samochodowy ubiegać się mogą także osoby pragnące zakupić używane pojazdy, przy czym okazuje się, że pojazdem, obiektem kredytowania może być nie tylko samochód. Spectrum jest znacznie bardziej szerokie.

Pisząc "pojazd" mamy na myśli także przyczepy, motocykle, motorowery oraz skutery. Kredyt samochodowy okazuje się być bardzo korzystnym rozwiązaniem także wtedy, gdy staramy się o zakupienie pojazdu u dealera bezpośrednio, ale nie posiadamy potrzebnych do tego środków. Takie same sytuacje zdarzają się także w przypadku planowania zakupów w komisie czy też od osoby fizycznej. Na wszystko udaje się jednak znaleźć radę. Najważniejsze, by osoby chętne do zakupu nowego pojazdu posiadały zdolność kredytową oraz pozytywną opinię w Biurze Informacji Kredytowej.
 

Zabezpieczenie kredytu samochodowego

Sam kredyt samochodowy określany jest jako typ pożyczki celowej, przeznaczonej dla sfinansowania kupna wybranego uprzednio pojazdu. Kredyt może zostać przeznaczony na dowolny typ pojazdu. Pod uwagę brać można samochody osobowe, dostawcze, przyczepy kempingowe, motocykle, motorowery, skutery, a także pojazdy przeznaczone do poruszania się na wodzie, np. łodzie motorowe. Jako zabezpieczenie kredytu stosuje się właśnie przedmiot zakupu. Bank ma do dyspozycji trzy typy zabezpieczeń, z których wybiera jeden. Można wybrać system zastawu rejestrowego, przywłaszczenie w celu zabezpieczenia, albo też depozyt karty pojazdowej.

Kredyt na samochód w pełni upoważnia do zakupu dowolnego, nowego lub używanego auta pochodzącego z Polski lub zagranicy. W większości przypadków banków wnioski o kredyt samochodowy rozpatruje się w ciągu 24 godzin. Coraz częściej taki wniosek złożyć można za pomocą Internetu, co w praktyce okazuje się bardzo wygodne. Kredyty te mają bardzo atrakcyjne oprocentowanie. W zależności od banku stopa oprocentowania za udzielenie waha się między 5 a 10%. Istnieją banki, gdzie stopa oprocentowania za udzielenie bliska jest wartości zerowej. Co do maksymalnej wysokości kredytu, w większości przypadków wynosi do 100% wartości pojazdu, czasem 125%. Przy rozpatrywaniu wniosków o kredyt samochodowy rozpatrywany jest także wiek pojazdu, jeśli kupowany jest samochód używany.

Niezależni Eksperci Finansowi Zielona Góra
telefon: +48 533 88 78 78