Wiele młodych osób chce w jak najszybszym czasie usamodzielnić się od swoich rodziców. Jednym z podejmowanych wówczas rozwiązań jest zakup własnego mieszkania. Oczywiście tego typu inwestycja wiąże się z dużym nakładem finansowym. Jak wiadomo w dzisiejszych czasach nieliczna grupa młodych osób może pozwolić sobie na wkup za gotówkę własnego mieszkania, domu. Dlatego też w takich przypadkach konieczna okazuje się pomoc instytucji finansowych. Na pewno w takich przypadkach na samym początku warto udać się do banku w którym mamy założony rachunek bankowy.
 

Kredyt na mieszkanie dla młodych

Wówczas bowiem instytucja ta ma bezpośredni wgląd do naszego konta bankowego a tym samym wie jakie są nasze co miesięczne wpływy. Jest to istotne gdyż to właśnie na tej podstawie obliczana jest nasza zdolność kredytowa a tym samym osoby ubiegające się o taką pomoc finansową dokładnie wiedzą jaka sumę kredytu mogą utrzymać oraz co ważne na jaki okres czasu. Oczywiście decydując się na kredyt z tytułu mieszkanie dla młodych należy brać pod uwagę to jakie mieszkanie chcemy zakupić. Jest to ważne gdyż wówczas będziemy mieli pewność, że suma jaką otrzymamy z kredytu będzie wystarczająca nie tylko na zakup domu ale i na jego ewentualny remont czy tez wyposażenie. Dlatego też decyzja o przyłączeniu się do tego programu musi być dość mocno przemyślana. Oczywiście istotne jest także branie pod uwagę ustalonych przez bank wysokości raty.

Dzięki temu osoby ubiegające się o kredyt hipoteczny z dofinansowaniem będą miały pewność, że co miesięczna rata będzie możliwa do co miesięcznego spłacania. Jak widać decydując się na taki kredyt należy brać pod uwagę wiele ważnych czynników i dlatego też nie każdy decydując się na takie rozwiązanie wie jak rozpocząć proces ubiegania się o potrzebną kwotę. Wówczas warto umówić się na indywidualne spotkanie z naszym doradcą finansowym. Placówki naszych oddziałów znajdują się wielu miastach na terenie kraju m. in. w województwie lubuskim w Zielonej Górze. Na indywidualnym spotkaniu każdy zainteresowany kredytem na mieszkanie z programu dla młodych dowie się jakie należy spełnić wymagania aby otrzymać taką pomoc. Również nasi doradcy od samego początku aż do otrzymania kredytu będą pomagać w załatwianiu wszelkich formalności. Jest to ważna pomoc osób doświadczonych, dzięki której mamy dużo większe szanse na otrzymanie w szybkim czasie potrzebnej kwoty na kupno swego pierwszego mieszkania.

Niezależni Eksperci Finansowi Zielona Góra
telefon: +48 533 88 78 78