Współcześnie banki czy też inne instytucje finansowe decydują się na wprowadzanie coraz to nowszych rozwiązań dających możliwość oszczędzania, gromadzenia pieniędzy które stanowią zabezpieczenie finansowe. Pomimo tego, nadal najczęściej klient decyduje się na założenie lokaty bankowej.
 

Czym jest lokata bankowa?

Lokata bankowa to umowa zawierana pomiędzy klientem a wybranym przez niego bankiem. W podpisanej umowie zawarty jest szczegółowy opis przechowywania powierzonego kapitału. Widnieje w niej również zapis o terminie zwrotu kapitału. Założenie lokaty umożliwia systematyczne oszczędzanie. Jednak wybór odpowiedniej lokaty nie jest łatwy. Obecnie bowiem każda zainteresowana osoba ma do wyboru kilkanaście rozwiązań. Wśród nich wymienia się lokaty odnawialne jak i nieodnawialne. W przeciwieństwie do lokat nieodnawialnych, lokaty odnawialne umożliwiają przedłużenie terminu odnoszącego się do przechowywania złożonego przez klienta kapitału w danym banku.

Warto dodać, że poszczególne lokaty bankowe charakteryzują się różnymi terminami przechowania środków finansowych. Najkrótszy termin wynosi do 2 tygodni, z kolei najdłuższy to około 60 miesięcy. Również zyski jakie otrzymuje właściciel lokaty bankowej są dość różne. Wiele bowiem zależny od wysokości złożonego kapitału.

Więcej o lokatach bankowych mogą powiedzieć nasi eksperci finansowi podczas jednego z indywidualnych spotkań.

Niezależni Eksperci Finansowi Zielona Góra
telefon: +48 533 88 78 78