Konto dla nastolatka

Dziś, aby mieć założone konto w banku, nie trzeba być osobą pełnoletnią. Banki są w stanie przedstawić wiele propozycji kont dla młodzieży nawet niepełnoletniej a opłaty wcale nie są wysokie, wręcz symboliczne. Konta dla młodzieży cieszą się powodzeniem. Jeśli właściciel skończy 18 lat to może dalej korzystać z wcześniej założonego konta. Konto można założyć już osobie w wieku 13 lat. Po prostu banki proponują założenie konta po uzyskaniu zgody rodziców, albo opiekunów. W niektórych bankach osoba niepełnoletnia może zostać mianowana właścicielem konta. Są to jednak nieliczne przypadki, do których należy między innymi mBank. Tam istnieje forma konta dla młodzieży o nazwie izzyKonto i mogą się o nie ubiegać wszyscy trzynastolatkowie gotowi do tego, by zacząć gromadzić swoje pierwsze, zarobione środki.

Etap zakładania konta dla osoby niepełnoletniej prawie niczym się nie różni w porównaniu do procesu otwierania rachunku dorosłego. Podstawowym wymogiem będzie tutaj posiadanie pisemnej zgody na otwarcie konta od rodziców i ich szczegółowe dane osobowe. Zanim ktoś z młodzieży zdecyduje się założyć konto w określonym banku, dobrze byłoby, żeby została porównana oferta różnych banków, dzięki czemu uda się wybrać propozycję najbardziej korzystną i praktyczną. Porównanie obejmuje szczegółowe typy informacji: opłaty za prowadzone konto, koszty wydania karty, wartość prowizji za przelewy, korzystanie z darmowych bankomatów, itp. Rankingi Kont Bankowych dla Młodzieży są często aktualizowane i warto im zaufać w kwestii poszukiwań najlepszego rozwiązania. Jeśli i Ty ukończyłeś właśnie 13 lat i chcesz mieć już swoje pierwsze własne konto w banku lub jeżeli jesteś rodzicem operatywnego nastolatka, któremu nieco spieszy się do dorosłości – przyjrzyjcie się razem najciekawszym ofertom!

Najciekawsze oferty kont bankowych dla nastolatków prezentują mBank oraz ING I Inteligo. Okazuje się, że już ponad 220 tysięcy uczniów może się pochwalić kontem w mBanku. Otwarcie i prowadzenie są bezpłatne. Jeśli dostaje się przelewy od rodziców – są one księgowane na koncie natychmiastowo. W banku ING koszta prowadzenia i robienia przelewów przez Internet także są zerowe. Za kartę nie płaci się, jeżeli wartość miesięcznych transakcji za pomocą karty liczy 200 złotych. Wszystkie bankomaty w Polsce są darmowe. W banku Inteligo wypłaty i wpłaty w siedzibach PKO są traktowane bez prowizji. System Visa Electron daje możliwość uiszczania opłat w Internecie. Prowadzenie konta i przelewy także nie pociągają ze sobą dodatkowych kosztów.